A szeretet ereje nem ismer kifogást

"Ha az életedben nincs jelen mindaz, amire vágysz, az nem azt
jelenti, hogy nem vagy elég jó és szeretetteljes ember. Mindannyiunk életfeladata, hogy túllépjünk a negativitáson azáltal, hogy a szeretetet választjuk. A gond az, hogy a legtöbb ember szeret, de aztán megszűnik szeretni, akár több százszor is naponta. Nem sugároznak magukból szeretetet elegendő ideig ahhoz, hogy a szeretet ereje mozgásba lendíthesse a dolgokat, és minden jót az életükbe vonzzon. Gondolj csak bele: az egyik pillanatban szeretetet adsz valakinek egy meleg öleléssel, aztán néhány perc múlva megszűnsz szeretni, amikor felhúzod magad, mert nem találod a slusszkulcsot, dugóba kerülsz, vagy nem találsz parkolóhelyet.
Szeretetet adsz, amikor együtt nevetsz egy munkatársaddal, aztán
megszűnsz szeretni, mert a menzán épp előtted fogyott el az étel,
amit kinéztél magadnak. Szeretetet adsz, amikor várakozással
gondolsz a hétvégére, aztán hirtelen megszűnsz szeretni, amikor
kiveszed a postaládából a számláidat. És ez így megy egész nap -
szeretetet adsz, majd megszűnsz szeretni, szeretetet adsz, majd
megszűnsz szeretni, szeretetet adsz, majd megszűnsz szeretni, egyik pillanatról a másikra.
Minden egyes pillanatban vagy szeretetet adsz és a szeretet erejét táplálod, vagy nem. A szeretetet nem táplálhatod úgy, hogy közben kifogásokat keresel, miért nem szeretsz épp abban a pillanatban. Ha igazolni próbálod magad, amiért nem szeretsz, csak még több negativitást viszel az életedbe. Mert amikor kifogásokat keresel, hogy miért nem szerettél egy adott pillanatban, újra ugyanazt a negativitást érzed, és emiatt még többet sugárzol belőle!"

"Ha az ember ragaszkodik a haragjához, az olyan,
mintha forró széndarabot markolna, azzal a szándékkal,
hogy megdobjon vele valakit; pedig csakis ő maga fog
megégni tőle."

Gautama Buddha (KR. E. 563-483) 

"Ha ideges leszel, mert hiba csúszik egy találkozó megszervezésébe, és emiatt a másik embert okolod, a hibáztatást használod kifogásként arra, hogy ne szeress. A vonzás törvénye azonban csak azt érzékeli, amit te adsz, tehát ha hibáztatsz valakit, olyan körülményeket kapsz cserébe, amikor téged is hibáztatni fognak valamiért. Nem feltétlenül attól az embertől fogod visszakapni a dolgot, akit hibáztattál, de egészen biztos lehetsz benne, hogy magát a hibáztatást visszakapod.
A szeretet ereje nem ismer kifogást. Azt kapod, amit adsz , és pont.

Minden apróság számít

Neheztelés, kritika, elégedetlenkedés : ezek mind a negativitás
megnyilvánulási formái. És mind megannyi küzdelem és viszály
forrása! Minden apró panasszal negativitást bocsátasz ki magadból. Ugye, milyen jelentéktelennek és ártalmatlannak tűnik, ha sopánkodsz az időjárással, a dugóval, a kormánnyal, a partnereddel, a gyermekeiddel, a szüleiddel, a hosszú sorokkal, a gazdaság állapotával, az étellel, a testeddel, a munkáddal, a vevőkkel, az üzlettel, az árakkal, a zajjal vagy a kiszolgálással kapcsolatban? Csakhogy ezek az apró negatív megnyilvánulások egy sor negativitást hoznak magukkal.



Húzd ki a szótáradból az olyan szavakat, mint amilyen a szörnyű, a borzasztó, a rettenetes, a gusztustalan és az undorító, mert abban a pillanatban, ahogy kiejted őket, erős érzelmeket ébresztenek benned. Ezért aztán vissza is kell térniük hozzád, vagyis a saját életedre ragasztod ezeket a címkéket!

Nem gondolod, hogy jobb ötlet, ha olyan szavakat használsz, mint
a fantasztikus, a csodás, az elképesztő, a nagyszerű vagy a
varázslatos?

Bármit megkaphatsz, amire vágysz, ehhez azonban egy
hullámhosszra kell kerülnöd a szeretettel, ami azt jelenti: egyetlen pillanatban sem kereshetsz kifogásokat, hogy épp miért nem szeretsz. A kifogások és az Önigazolások megakadályozzák, hogy megkapd, amit akarsz, és elvágnak téged a csodálatos élettől."

"Minden, amit mások életébe küldünk, a sajátunkban
köszön vissza"

Edwin Markham (1852-1940) 

"Talán eszedbe sem jut, hogy összefüggés lehet a dolgok közt, ha
méltatlankodsz egy eladóval a boltban, aztán néhány óra múlva kapsz egy méltatlankodó telefont a szomszédodtól, hogy a kutyád ugat. Nem gondolod, hogy kapcsolat lehet az események közt, amikor együtt ebédelsz egy barátoddal, és negatívan beszélsz egy közös ismerősötökről, majd a munkahelyeden azzal találod szemben
magad, hogy probléma adódott az egyik fontos ügyfeleddel. Nem
kapcsolod össze a dolgokat, amikor vacsora közben valami
szörnyűségről beszélsz, amiről a hírekben hallottál, aztán éjjel nem tudsz aludni a gyomorfájástól.

Ahogyan akkor sem feltételezel semmiféle összefüggést, amikor
megállsz az utcán, hogy segíts valakinek, aki elejtett valamit, majd tíz perccel később épp a bevásárlóközpont bejáratánál találsz parkolóhelyet. Nem keresel kapcsolatot az események közt, amikor örömmel segítesz a gyereknek a házi feladatban, másnap pedig közlik veled, hogy nagyobb adó visszatérítést kapsz, mint hitted. Nem látsz kapcsolódást, ha szívességet teszel egy barátodnak, és a főnököd még ugyanazon a héten meglep két ajándékjeggyel egy izgalmas sporteseményre. Életed minden pillanatában, bármilyen körülményről legyen is szó, azt kapod, amit adtál, akár összefüggésbe hozod egymással a történéseket, akár nem."

"Semmi sincs, ami kívülről jönne. Minden belülről
fakad."

Neville Goddard (1905-1972)